MAROKO

Chill & Travel

PLAN WYPRAWY

 • Po wylądowaniu w Agadirze wybierzemy się na spacer promenadą wzdłuż plaży. Następnie udamy się do hotelu, z którego rano wyruszymy w dalszą podróż.
  W przypadku wieczornego lotu przejazd bezpośrednio do hotelu.
 • Dzień zaczniemy od odwiedzenia Taliouine, miasteczka słynącego z produkcji szafranu. Zwiedzimy manufakturę, gdzie poznamy cały proces pozyskiwania najdroższej przyprawy na świecie.
 • W drodze do Warzazat zatrzymamy się na Stacji Heaven, która zasłynęła jako plan filmowy amerykańskiego horroru „Wzgórza mają oczy”.
 • Zwiedzimy Atlas Studio. To jedna z największych wytwórni filmowych na świecie, gdzie realizowano sceny do takich hitów kinowych jak „Gladiator”, „Gwiezdne Wojny”, „Asterix i Obelix – Misja Kleopatra” oraz popularnych seriali „Gra o Tron” i „Wikingowie”.

 • Spędzimy noc w Skourze, w hotelu urządzonym w tradycyjnej marokańskiej kasbie.
 • Udamy się do Kasby Amridil. Jest to jedna z najlepiej zachowanych budowli tego typu w kraju. Z pomocą lokalnego przewodnika dowiemy się jak kilkaset lat temu wyglądało życie w osadach takich jak Skoura.
 • Udamy się w dalszą podróż ku Saharze, podążając szlakiem tysiąca kasb.
 • Po przyjeździe do Merzougi przesiądziemy się do jeepów. Wyruszymy do wioski Khamlia, gdzie będziemy mieli okazję posłuchać tradycyjnej muzyki gnawa granej na żywo i zatracić się w jej hipnotyzującym rytmie.
 • Zobaczymy z daleka pilnie strzeżoną granicę Maroka z Algierią, co pozwoli nam lepiej zrozumieć geopolityczne aspekty regionu.
 • Odwiedzimy obozowisko nomadów. Zobaczymy, jak wygląda codzienne życie wśród pustynnych krajobrazów.
 • Wyruszymy do naszego campu na pustyni, w którym spędzimy noc. Zobaczymy słońce zachodzące za piaskami Sahary. Po wspólnej kolacji, usiądziemy przy ognisku, podziwiając gwieździste niebo.
 • Wracając z pustyni będziemy mieli okazję utworzyć karawanę wielbłądów lub pojeździć quadami po piaszczystych wydmach Sahary.
 • Przejedziemy jedną z najbardziej malowniczych dróg w kraju. Prowadzi ona przez Wąwóz Dadès. Zatrzymamy się w środku wąwozu i udamy się na około 2-godzinny trekking.
 • Zatrzymamy się na nocleg w hotelu z widokiem na góry.
 • Przejedziemy przez Dolinę Róż, gdzie zatrzymamy się w lokalnej manufakturze. Zobaczymy proces wytwarzania kosmetyków i innych produktów różanych.
 • Odwiedzimy ufortyfikowaną wieś Ajt Bin Haddu, która została wpisana na listę UNESCO. Jest ona także znana jako miejsce akcji wielu światowych produkcji filmowych, takich jak „Gladiator”, „James Bond” czy „Gra o Tron”.
 • Zameldujemy się w hotelu blisko centrum Marrakeszu, a następnie odwiedzimy medynę, czyli stare miasto. Udamy się w okolice placu Jemaa el-Fnaa, gdzie znajduje się największy targ w kraju.
 • Rano czas wolny w Marrakeszu na samodzielną eksplorację miasta.
 • Dla chętnych wyjście do ogrodu Jardin Majorelle, kojarzonego z francuskim projektantem mody Yves Saint Laurent.
 • Dwie kolejne noce spędzimy nad oceanem. Zatrzymamy się w tradycyjnym riadzie w środku starego miasta Essaouiry, które ze względu na swoją wyjątkowość zostało wpisanę na listę UNESCO.
 • Dzień wolny w Essaouirze poświęcony na odpoczynek i regenerację przed powrotem do kraju. Miasto jest wyjątkowe ze względu na swoją unikalną atmosferę artystyczną, zachowane mury obronne oraz bogatą historię jako port handlowy.
 • Osoby zainteresowane będą miały okazję skorzystać z zabiegów relaksacyjnych w tradycyjnym marokańskim hammamie. Jest to łaźnia parowa, gdzie odbywa się głębokie oczyszczenie ciała poprzez kąpiele, peeling i masaż.
 • Z rana opuścimy Essaouirę i ruszymy w stronę lotniska w Agadirze.
 • Powrót do Polski w godzinach popołudniowych

*W przypadku lotów z Warszawy, kolejność zwiedzania ulega zmianie, natomiast program pozostaje taki sam.

8 dni

Rozmiar grupy: 6-16 osób

wrzesień - czerwiec

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Rodzaj wyjazdu

Chill & Travel - Wyprawa dla osób, które chcą zobaczyć najciekawsze miejsca w Maroko,
ale poza tym chcą też odpocząć i zregenerować siły przed powrotem do kraju.

Noclegi

6 noclegów w hotelach. 1 nocleg w campie na pustyni. W cenie zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych. Zakwaterowanie w pokojach 1 lub 2 osobowych za dopłatą.

Transport

Na miejscu poruszamy wynajętym busem prowadzonym przez doświadczonego kierowcę.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach są w cenie wyjazdu. Obiady jemy na trasie podczas podróży między atrakcjami. Kolacje w zależności od dnia jemy
w hotelach lub restauracjach w pobliżu hoteli.

Poziom trudności

Wyjazd dla każdego. Atrakcje, które nas czekają nie wymagają szczególnej kondycji fizycznej.

Pogoda

Średnia temperatura w ciągu dnia waha się między 20°C-30°C w zależności od pory roku, jednak noce na pustyni i w górzystych obszarach mogą być chłodniejsze.

Bezpieczeństwo

Chociaż kraj jest otoczony państwami uznanymi za niebezpieczne, Maroko odizolowuje się od swoich sąsiadów, nie włączając się w żadne konflikty. Zgodnie z raportem Legatum, jest to najbezpieczniejsze państwo w Afryce.

Dokumenty

Dokumentem podróży uprawniającym do przekroczenia granicy Maroka jest paszport. Dokument musi być ważny co najmniej do daty powrotu do Polski. Wiza nie jest wymagana.

Wiek uczestników: 12+

W trosce o komfort innych uczestników naszych wypraw, zdecydowaliśmy się przyjmować uczestników, mających ukończony 12 rok życia. Najmłodszych podróżników zapraszamy na wyprawy Family, na których jesteśmy w stanie zapewnić im większe bezpieczeństwo i komfort.

ATRAKCJE NA WYPRAWIE

Sahara i noc na pustynii

Noc na pustyni obok Merzougi to magiczne doświadczenie. Można podziwiać niebo pełne gwiazd, w otoczeniu piaskowych wydm i ciszy nieskażonej światłem miejskim. Sypianie w tradycyjnych namiotach beduińskich pozwala poczuć prawdziwą harmonię z naturą i kulturą Sahary.

Góry Atlas

Góry Atlasu to oaza natury i niezapomniane wrażenia dla miłośników górskich przygód. Przemierzając wąwóz Dades, otaczający się czerwonymi skałami i zapierającymi dech widokami, poczujesz się jak bohater jednego z wielu filmów Hollywudzkich, które były nagrywane w okolicy Atlas Studio.

Marokańskie metropolie

Maroko w trzech odsłonach! Odwiedź z nami trzy fascynujące miasta: urokliwą Essaouira nad Oceanem Atlantyckim oraz barwny Marrakesz. Przekonaj się, jak różnorodne i piękne może być to magiczne królestwo.

Plaże nad Atlantykiem

Marokańskie wybrzeże Atlantyku kusi pięknymi plażami, gdzie można odpocząć, opalać się i podziwiać horyzont. Plaże te są także świetnym miejscem na kitesurfing i windsurfing.

DODATKOWO PŁATNE ATRAKCJE

Atlas Studio

Atlas Studios to fascynujący kompleks filmowy w Ouarzazate, Maroko, gdzie możesz odkryć kulisy słynnych produkcji filmowych takich jak „Gladiator” czy „Gra o Tron”. Podczas wizyty w Atlas Studios będziesz miał okazję zanurzyć się w tajemniczym świecie kinematografii, zwiedzać autentyczne plany filmowe i poczuć magię filmowej sztuki.

Cena: 70,00 PLN

Quady na pustyni

Dwugodzinna wyprawa quadami po piaszczystym bezkresie marokańskiej pustyni to niezapomniana przygoda, podczas której można odkryć urok Sahary i doświadczyć niezapomnianych wrażeń!

Cena: 320,00 PLN

Hammam

Odwidzimy  Hammam w Essaouirze. Hammam jest to określenie tureckiej łaźni parowej, bogato zdobionego budynku, składającego się z kilku sal, gdzie wykonuje się rytuał dogłębnej pielęgnacji i oczyszczenia ciała.

Cena: 220,00 PLN

LOTY DO MAROKA

Wylot

KRK – Kraków Balice

WRO – Wrocław Starachowice

WAW – Warszawa Chopina

Lądowanie

AGA – Agadir Al-Massira

RAK – Marrakesz Menara

Cena biletu

Cena biletów lotniczych wynosi 1200 PLN (w obie strony)

*W przypadku, gdy cena lotu przekroczy szacowaną przez nas kwotę, skontaktujemy się z tobą przed zakupem biletu lotniczego.

Połączenia obsługuje linia lotnicza RYANAIR. Ceny lotów wahają się w zależności od terminu.

KOSZT WYPRAWY

3580 PLN + 150 EUR

+ LOT*

*Lot można wykupić u nas lub, po potwierdzeniu rezerwacji, kupić bezpośrednio na stronie linii lotniczych RYANAIR lub WIZZAIR.

 • Zaliczka 30% płatna w momencie rezerwacji 
 • Pozostałe 70% kwoty płatne do 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy

Cena zawiera:

 • wynajem samochodów/mikrobusa podczas całego pobytu na wyspie
 • 6 noclegów w hotelach.
 • śniadanie w hotelach
 • 1 nocleg w campie na pustyni o standardzie odpowiednim dla Europejskiego turysty
 • pełny pakiet ubezpieczenia dla wypożyczonych samochodów
 • paliwo na całej trasie
 • autorski program zwiedzania, który zapewnia masę atrakcji podczas 8-dniowego pobytu w Maroko
 • wszelkie opłaty parkingowe
 • opieka doświadczonych polskich liderów przez cały wyjazd (odbieramy cię na lotnisku i po 8 dniach również tam cię żegnamy)
 • ubezpieczenie na wypadek kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków podczas trwania wyjazdu
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFG i TFP)
 • „pakiet Maroko” – czyli paczka z przydatnymi gadżetami, które warto mieć podczas pobytu w Maroko.

Cena nie zawiera:

 • biletu lotniczego
 • dodatkowo płatnych atrakcji (dla chętnych)

TERMINY WYPRAW

21.09 - 28.09.2024 r.

Lot z Krakowa

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

19.10 - 26.10.2024 r.

Lot z Krakowa

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

28.10 - 04.11.2024 r.

Lot z Warszawy

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

22.11 - 29.11.2024 r.

Lot z Warszawy

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

30.11 - 07.12.2024 r.

Lot z Krakowa i Wrocławia

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

27.12 - 03.01.2025 r.

Lot z Warszawy (Sylwester)

3880,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

28.12 - 04.01.2025 r.

Lot z Krakowa i Wrocławia (Sylwester)

3880,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

08.02 - 15.02.2025 r.

Lot z Krakowa i Wrocławia

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

14.03 - 21.03.2025 r.

Lot z Warszawy

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

22.03 - 29.03.2025 r.

Lot z Krakowa i Wrocławia

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

Dowolny termin

3580,00 PLN

+ 150 EUR do przekazania liderowi wyjazdu na lotnisku

Masz grupę znajomych z którymi chcesz pojechać na prywatną wyprawę tylko dla was? Napisz do nas! Zorganizujemy wakacje dopasowane do waszych potrzeb i oczekiwań.

KOORDYNATOR KIERUNKU

Asia Sieradzka

Maroko traktuję jak drugi dom! 
Zgromadziłam tam niemałą gromadkę przyjaciół, z którymi spędzam czas między wyjazdami.

Uwielbiam pokazywać wam swoją drugą ojczyznę.  Zabiorę was nie tylko w miejsca z przewodników turystycznych, ale też w te znane tylko lokalnym mieszkańcom.

Masz pytanie? Napisz do mnie!

Scroll to Top